بسم الله الرحمن الرحیم

وبلاگ درس کارگاه پژوهش در فرهنگ و ارتباطات

بچه های دوره سوم کارشناسی ارشد رشته معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق علیه السلام

بررسی مراحل هفت گانه پژوهش های کمی در پایان نامه بررسی تطبیقی انتظارات دانشجو و انتظارات دانشگاه بر اساس فلسفه ارزیابی رابطه ای(مورد مطالعه، دانشگاه امام صادق علیه السلام)
عنوان تکلیف:
بررسی مراحل هفت گانه پژوهش در پایان نامه های سه سال اخیر رشته های مدیریت و علوم سیاسی دانشگاه
مجتبی صمدی-3

عنوان:

بررسی تطبیقی انتظارات دانشجو و انتظارات دانشگاه بر اساس فلسفه ارزیابی رابطه ای(مورد مطالعه، دانشگاه امام صادق علیه السلام)

طرح مساله:

این پژوهش به دنبال بررسی انتظارات دانشجو و دانشگاه امام صادق علیه السلام است تا میزان همپوشانی این انتظارات را مورد سنجش قرار دهد، و قائل به این مطلب است که در صورت عدم همپوشانی هر حرکتی دانشگاه را از هدف خود دورتر خواهد کرد.

طرح مطالعه:

در این پژوهش، قلمرو موضوعی حوزه ی علم بازاریابی خصوصا بازاریابی رابطه ای است که بر مبنای آن انتظارات دانشجویان و دانشگاه سنجیده می شود، و قلمرو زمانی و مکانی این پژوهش دانشجویان ورودی 77 تا 81 در دانشگاه هستند. که از طریق مصاحبه و پرسشنامه شکل گرفته است.

جمع آوری داده ها:

پرسشنامه با در نظر گرفتن شاخص هایی چون دانشجویان ممتاز و موفق علمی- پژوهشی و دانشجویان آرمان گرا و متعهد به اهداف دانشگاه در میان 46 نفر توزیع شده  که از این تعداد 38 پرسشنامه دریافت گردیده و یک نمونه گیری غیر تصادفی هدفمند را رقم زده است. بدین ترتیب دامنه ای را برای بخشی از داده های پژوهش فراهم نموده است.

تجزیه و تحلیل داده ها:

در این پژوهش، تجزیه و تحلیل داده ها بر اساس رویه ی نگرش سنجی- دلفی، تحلیل محتوا و آزمون فریدمن و ویلکاکسون  بر روی داده های استخراجی از پرسشنامه ها صورت گرفته است که در نگرش سنجی از روش لیکرت بهره گرفته شده است.

تفسیر داده ها:

از تحلیل داده ها ی کمی تفاسیری صورت گرفته که می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

50% درصد دانشجویان پاسخگو در پرسشنامه ها، وضع آموزش دانشگاه امام صادق علیه السلام را متوسط و 20% درصد هیچ سطحی را  برای آن قایل نیستند. در طرف دیگر، 100% درصد دانشجویان وجود جو پژوهشگری را  در دانشگاه منتفی دانسته اند و یا 83% درصد پاسخگویان قایل به اخلاق محوری در دانشگاه نبوده اند. که تمامی این داده ها با توجه به روش های ذکر شده حاصل گردیده است.طبقه بندی:
تکالیف کلاسی، 
برچسب ها:زیرموضوعات و ریزموضوعات این مطلب:
پایان نامه های کارشناسی ارشد رشته معارف اسلامی و مدیریت، بررسی پایان نامه ها، مراحل هفت گانه پژوهش کمی، پایان نامه های دانشگاه امام صادق علیه السلام، مجتبی صمدی،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 9 اسفند 1388 توسط مدیر وبلاگ | نظرات ()


ابر برچسب های وبنوشت : ریزموضوعات و زیرموضوعات

موضوعات وبنوشت
لینکدونی وبنوشت

مطالب اخیر وبنوشت
آرشیو مطالب وبنوشت
پیوند های وبنوشت
آمار سایت وبنوشت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات