بسم الله الرحمن الرحیم

وبلاگ درس کارگاه پژوهش در فرهنگ و ارتباطات

بچه های دوره سوم کارشناسی ارشد رشته معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق علیه السلام

بررسی مراحل هفت گانه پژوهش های کمی در پایان نامه بررسی الگوی تغییرات فصلی و رابطه ان با نوسانات شاخص های بورس اوراق بهادار تهران
عنوان تکلیف:
بررسی مراحل هفت گانه پژوهش در پایان نامه های سه سال اخیر رشته های مدیریت و علوم سیاسی دانشگاه
محمد سهیل سرو-1

عنوان:

بررسی الگوی تغییرات فصلی و رابطه ان با نوسانات شاخص های بورس اوراق بهادار تهران

توضیح: بحث كارایی بازارهای مالی از موضوعات ادبیات مالی است كه اثر بی قاعدگی های تقویمی و غیر تقویمی را با تئوری بازار كار تشخیص می دهد.

 

طرح مساله:

ایا در بورس اوراق بهادار تهران وجود بی قاعدگی های تقویمی مشهود است؟

وجود بی قاعدگی های تقویمی از جمله اثر روزهای معاملاتی هفته اثر ماههای خاص سال اثر روزهای تعطیل و ... و نیز بی نظمی های غیر تقویمی از جمله اثر انتشار اولیه سهام اثر از قلم افتاده با نسبت قیمت به درامد پایین و ووو همگی حاكی از وجود الگویی مشخص و روندی قابل پیش بینی در رفتار قیمت سهام می باشد كه اساس تئوری بازار كار را زیر سوال می برد و

با گسترش علوم مالی و سرمایه گذاری و افزایش تعداد دانشگاه ها و مراكز علمی برگزار كننده دوره های سرمایه گذاری موضوع كارایی بازار و ازمون های ان بر بورس اوراق بهادار تهران پررنگ تر گردیده است. نتایج ازمون ها حاكی از وجود كارایی در سطح ضعیف در بازار اوراق بهادار تهران می باشد.

 

طراحی مطالعه:

این تحقیق تحقیقی از نوع همبستگی با استفاده از تحلیل رگرسیون است.

 

جمع اوری داده ها:

با استفاده از منابع لاتین و كتاب ها و مراجعه به اینترنت و از طریق مراجعه مستقیم به مركز ارشیو بورس تهران از بولتن ها و ماهنامه های منتشر شده توسط بورس كه حاوی اطلاعات معاملات ماهانه و روزانه است استفاده شده و همچنین از نرم افزار تدبیر پرداز نیز در گرداوری استفاده شده است.

 

تجزیه و تحلیل اطلاعات:

در اینجا اطلاعات به چهار نكته مهم معنی بازدهی ماهانه بورس تهران ، شاخص كل بورس اوراق بهادار، نوسانات و حجم معاملات ماهانه توجه شد.

در اسفند ماه در بورس اوراق بهادار تهران هیچگونه تغییر غیر عادی در حجم معاملات ماهانه و بازدهی كل بازار رخ نمی دهد ولی در تیر ماه حجم معاملات از همه وقت كمتر و در فروردین سطح اطمینان 97 درصد به صورت معنادار منفی است.

 

تفسیر داده ها:

بر این اساس برخلاف اثر اغاز سال میلادی كه معمولا از ان به عنوان پدیده ای در جهت افزایش بازدهی غیر عادی بازار و نیز افزایش حجم معاملات یاد می شود این اثر در بازار سرمایه ایران در جهت عكس اثر ژانویه می باشد و میتوان یكی از عوامل شكل گیری اثر فروردین ماه را عدم تحرك لازم در بورس اوراق بهادار طی روزهای اغازین سال و تعطیلات چند روزه بازار در ابتدای سال دانست.طبقه بندی:
تکالیف کلاسی، 
برچسب ها:زیرموضوعات و ریزموضوعات این مطلب:
پایان نامه های کارشناسی ارشد رشته معارف اسلامی و مدیریت، بررسی پایان نامه ها، مراحل هفت گانه پژوهش کمی، پایان نامه های دانشگاه امام صادق علیه السلام، محمد سهیل سرو،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 17 اسفند 1388 توسط مدیر وبلاگ | نظرات ()


ابر برچسب های وبنوشت : ریزموضوعات و زیرموضوعات

موضوعات وبنوشت
لینکدونی وبنوشت

مطالب اخیر وبنوشت
آرشیو مطالب وبنوشت
پیوند های وبنوشت
آمار سایت وبنوشت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات