بسم الله الرحمن الرحیم

وبلاگ درس کارگاه پژوهش در فرهنگ و ارتباطات

بچه های دوره سوم کارشناسی ارشد رشته معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق علیه السلام

بررسی مراحل هفت گانه پژوهش های کمی در پایان نامه ارزیابی قابلیت های متمایز منابع انسانی دانشگاه امام صادق (ع) براساس تئوری منبع محور(مدل(vrio
عنوان تکلیف:
بررسی مراحل هفت گانه پژوهش در پایان نامه های سه سال اخیر رشته های مدیریت و علوم سیاسی دانشگاه
محمد سهیل سرو-2

عنوان:

ارزیابی قابلیت های متمایز منابع انسانی دانشگاه امام صادق (ع) براساس تئوری منبع محور(مدل(vrio

توضیح: در میان منابع و دارایی های سازمان ها منابع انسانی به عنوان یك دارایی استراتژیك به شمار می ایند ... امروزه سازمان هایی موفق خواهند بود كه از منابع انسانی به عنوان یك سرمایه ارزشمند در راستای تحقق ارمان های سازمان استفاده نمایند.

 

طرح مساله:

ایا منابع انسانی دانشگاه اما صادق مزیت رقابتی پایداری برای این دانشگاه دارند ؟ ایا منابع انسانی این دانشگاه می توانند سبب ایجاد قابلیت محوری و مزیت رقابتی گردد؟

حضور موثر در محیط های پویای كنونی وایسته به داشتن مزیت رقابتی پایدار است. در حال حاضر دو نگرش مهم و مطرح درباره ی ریشه و منشا كسب مزیت رقابتی مطرح می باشد دیدگاهی كه مبتنی بر بازار است و فرصت های محیطی و ویژگی های بازار را ملاك كسب مزیت رقابتی نسبت به دیگر رقبا می داند دیدگاه دیگری كه مبتنی بر منابع داخل سازمان است رمز اصلی مزیت سازمان ها را ویژگی ها و توانایی های خاص هر سازمان از جمله مهارتهای نیروی انسانی سازمان میداند.

 

طراحی مطالعه:

روش تحقیق به كار رفته غیر ازمایشی و توصیفی از نوع مورد كاوی است كه دو گونه اطلاعات را جمع اوری كرده: اسناد و مطالعات كتابخانه ای و روش میدانی.

 

جمع اوری داده ها:

اطلاعات مربوط به ادبیات موضوعی از طریق كاوش در اینترنت و روش كتابخانه ای استخراج گردیده. جهت مطالعه قابلیت های منابع انسانی  دانشگاه امام صادق(ع) و داده های تحقیق نیز از طریق توزیع و جمع اوری پرسشنامه محقق ساخته گرداوری شده است.

 

تجزیه و تحلیل اطلاعات:

در تجزیه و تحلیل مدل vtio به این تحلیل می رسیم كه اساتید دانشگاه امام صادق (ع) به لحاظ تخصص دارای ارزش برای دانشگاه هستند از طرفی این اساتید كمیاب هستند .

در زمینه دانشجویان نیز به این نتیجه رسیدیم كه انها با نیاز تخصصی دانشكده ها مربوط می باشند و دارای ارزش برای دانشگاه هستند.

 

تفسیر داده ها:

تنها مزیت رقابتی دانشگاه امام صادق(ع) عدم امكان تقلید پذیری است كه عامل اصلی در این ویژگی تلفیق سبك تدریس دو رشتنه ای معارف اسلامی و رشته دیگری در این دانشگاه است.

در مجموع 1. دانشگاه امام صادق(ع) در منبع هیات علمی خود دارای قابلیت محوری موقت است.

2. این دانشگاه در منبع دانشجویان خود می تواند درای قابلیت محوری پایدار باشد اگر از افكار انها استفتده كند.طبقه بندی:
تکالیف کلاسی، 
برچسب ها:زیرموضوعات و ریزموضوعات این مطلب:
پایان نامه های کارشناسی ارشد رشته معارف اسلامی و مدیریت، بررسی پایان نامه ها، مراحل هفت گانه پژوهش کمی، پایان نامه های دانشگاه امام صادق علیه السلام، محمد سهیل سرو،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 18 اسفند 1388 توسط مدیر وبلاگ | نظرات ()


ابر برچسب های وبنوشت : ریزموضوعات و زیرموضوعات

موضوعات وبنوشت
لینکدونی وبنوشت

مطالب اخیر وبنوشت
آرشیو مطالب وبنوشت
پیوند های وبنوشت
آمار سایت وبنوشت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic