بسم الله الرحمن الرحیم

وبلاگ درس کارگاه پژوهش در فرهنگ و ارتباطات

بچه های دوره سوم کارشناسی ارشد رشته معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق علیه السلام

بررسی مراحل هفت گانه پژوهش های کمی در پایان نامه مطالعه مقایسه ای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی در قبال طرح صلح خاورمیانه. از 1991 تا 2004.

عنوان تکلیف:

بررسی مراحل هفت گانه پژوهش در پایان نامه های سه سال اخیر رشته های مدیریت و علوم سیاسی دانشگاه

مرتضی انصاری زاده -1

1-مطالعه مقایسه ای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی در قبال طرح صلح خاورمیانه. از 1991 تا 2004.

2-جمهوری اسلامی ایران به عنوان کانون تشیع و عربستان به عنوان کانون اهل تسنن چه سیاستهایی را در قبال صلح اتخاذ کرده اند؟ سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی در قبال صلح خاورمیانه چه تفاوتها و شباهتهایی با هم داشته است؟ آیا تفاوت در سیاستها تنها در تاکتیک ها است یا در اهداف هم متفاوتند؟

3-استفاده از روش مقایسه ای  و استفاده از نظریه سازه انگاری اجتماعی

4-در فصل سه تاریخچه ای از منازعه روایت می گردد . فصل چهارم به بررسی سیاست ایران در قبال طرح صلح خاورمیانه از 1991 تا 2001 می پردازد و فصل پنجم از 2001 تا 2004. سیاست عربستان هم در قبال این طرح از 1991 تا 2001 در فصل شش و از سال 2001 تا 2004 در فصل هفت بررسی می شود.

5-سیاست خارجی ایران در دوره اول بر مخالفت صریح و صرفا سلبی بر طرح صلح قرار داشت . در این دوره جمهوری اسلامی هر نوع طرح دوستی را مخالف منافع اسلام و ملت فلسطین می دانست. از سال 2001 تا 2004 هم همچنان مخالفت می کرد ولی با ادبیات دیپلماتیکتری . و حتی به طور ضمنی از بعضی طرحها استقبال می کرد. عربستان در دوره اول واکنش خود را به صورت مادی و دیپلماتیک در قبال این طرح نشان میداد و در دوره دوم به شکلی جدی تر و همراه با ابتکاراتی از طرح صلح خاورمیانه حمایت می کرد.

6-حمایت از حقوق فلسطینیان و حمایت از گروههای فلسطینی سیاستی بود که از طرف هر دو کشور صورت می گرفت اما واکنش جمهوری اسلامی ایران بیشتر و به صورت عمده مخالفت با این طرح بود و عربستان موافقت چرا که عامل شکل دهنده سیاست ایران اسلام و منافع امت اسلامی بود ولی در مورد عربستان بیشتر منافع ملی و مادی بوده است.



طبقه بندی:
تکالیف کلاسی، 
برچسب ها:زیرموضوعات و ریزموضوعات این مطلب:
پایان نامه های کارشناسی ارشد رشته معارف اسلامی و علوم سیاسی، بررسی پایان نامه ها، مراحل هفت گانه پژوهش کمی، پایان نامه های دانشگاه امام صادق علیه السلام، مرتضی انصاری زاده،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 9 اسفند 1388 توسط مدیر وبلاگ | نظرات ()


ابر برچسب های وبنوشت : ریزموضوعات و زیرموضوعات

موضوعات وبنوشت
لینکدونی وبنوشت

مطالب اخیر وبنوشت
آرشیو مطالب وبنوشت
پیوند های وبنوشت
آمار سایت وبنوشت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات