بسم الله الرحمن الرحیم

وبلاگ درس کارگاه پژوهش در فرهنگ و ارتباطات

بچه های دوره سوم کارشناسی ارشد رشته معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق علیه السلام

بررسی مراحل هفت گانه پژوهش های کمی در پایان نامه طراحی و تدوین استراتژیهای کلان حوزه ی آموزش(مورد مطالعه، دانشگاه امام صادق علیه السلام)
عنوان تکلیف:
بررسی مراحل هفت گانه پژوهش در پایان نامه های سه سال اخیر رشته های مدیریت و علوم سیاسی دانشگاه
مجتبی صمدی-1


عنوان:

طراحی و تدوین استراتژیهای کلان حوزه ی آموزش(مورد مطالعه، دانشگاه امام صادق علیه السلام)

طرح مساله:

دانشگاه ها بالطبع جهت سازگاری با محیط خود ناگزیر از بکارگیری برنامه ریزی استراتژیک می باشند لذا با در نظر گرفتن این ضرورت است که در این تحقیق تلاش می شود تا با بهره گیری از مفاهیم برنامه ریزی استراتژیک و تدوین استراتژی همچنین نوع سازمان برای حوزه آموزش دانشگاه امام صادق علیه السلام ، استراتژیهایی در سطح کلان تدوین گردد.

طرح مطالعه:

این پایان نامه طرح مطالعه خود را از مبانی نظری آغاز می کند و به برنامه ریزی استراتژیک و سپس مباحث سازمان می پردازد البته در این موضوعات توجه به رویکرد دانشگاهی مورد اشاره و تاکید قرار گرفته است. و بر حسب نحوه گردآوری داده ها(طرح پژوهش) از نوع پژوهشی توصیفی(غیر آزمایشی) است و جزو  پژوهش های پیمایشی از نوع مقطعی می باشد و در این روند از سه ابزار پرسشنامه، مطالعه اسناد، و مدارک مرتبط با بانکهای اطلاعاتی، اطلاعات و داده ها بهره گرفته شده است.

جمع آوری داده ها:

پرسشنامه های این پژوهش با بهره گیری از شاخص های احصاء شده از شاخصهای ارزیابی دانشگاه ها، توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شورای عالی انقلاب فرهنگی و سایر دانشگاه های داخلی و خارجی تهیه شده است که در اختیار 26 تن از مدیران دانشگاه امام صادق علیه السلام ، 11 نفر از اساتید و 30 نفر از دانشجویان این دانشگاه قرار گرفته است.

تجزیه و تحلیل داده ها:

در تجزیه و تحلیل داده ها از شاخص های مرکزی همانند میانگین و میانگین موزون برای توصیف داده ها استفاده شده و داده ها برای تحلیل در قالب ماتریس SWOT قرار گرفته اند.

تفسیر داده ها:

از طریق رسم نمودارهای مربوط به نقاط فرصت و تهدید و همچنین نقاط ضعف و قوت در شاخص های لحاظ شده در قالب نمودارهایی به عنوان تفسیر نمایان شده است که می تواند راهگشای برنامه ریزی استراتژیک برای دانشگاه امام صادق علیه السلام قرار گیرد.طبقه بندی:
تکالیف کلاسی، 
برچسب ها:زیرموضوعات و ریزموضوعات این مطلب:
پایان نامه های کارشناسی ارشد رشته معارف اسلامی و مدیریت، بررسی پایان نامه ها، مراحل هفت گانه پژوهش کمی، پایان نامه های دانشگاه امام صادق علیه السلام، مجتبی صمدی،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 9 اسفند 1388 توسط مدیر وبلاگ | نظرات ()


ابر برچسب های وبنوشت : ریزموضوعات و زیرموضوعات

موضوعات وبنوشت
لینکدونی وبنوشت

مطالب اخیر وبنوشت
آرشیو مطالب وبنوشت
پیوند های وبنوشت
آمار سایت وبنوشت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات